    CPAZ200006
    Home / Plugs / Metal Plugs
    CPAZ200006
    Categories: Metal Plugs, Plugs
    • Faucets & Dispensers
      • 2" Faucets
      • IBC Covers
        • 6" Covers
        • 7" Covers
        • 9" Covers
      • Plastic Plugs
        • 2" Buttress
        • 2" NPS
    • Screw Caps
      • 61mm Screw Caps
      • 63mm Screw Caps
      • 70mm Screw Caps
    • Description
    2″ round head  zinc alloy plug with poly irradiated gasket (TS style)
    Related products
    S-220-2
    Quick View
    S-220-2
    S-220-2, 2″ plated pressure relieving plug 9-15 PSI (Visegrip)
    2LTPI1
    Quick View
    2LTPI1
    2″ round head plug lined 905 with poly irradiated gasket (TS style)
    CPAZ300006
    CPAZ300006
    3/4″  zinc alloy plug with  poly irradiated gasket (TS style)
    S-200, 3/4″  zinc alloy hex-head plug (Visegrip II)
    3LTPI2
    3LTPI2
    3/4″ head round plug with poly irradiated gasket (TS Style)
    T-200, 3/4″ round head plug with GT-71-3 gasket (TOV or TS style)
    S-220-C, 2″ combination plug
    S-210
    S-210
    1 1/2″ in Visegrip plug S-210 Zinc plated without crossbar
    Latest
    • 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter
    • S100x8 Dust cap S100x8 Dust cap
    • 2 inch yellow NPS bung with Gore vent 2 inch yellow NPS bung with Gore vent
    • All Plastic Flexspout All Plastic Flexspout
    MISSED THIS?
    • VA200 VA200
    • 200PF 200PF
      Sep
      Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61) Comments Off on Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61)
    Tags
    8tpi 60mm Acetone ACO aero-flo Alimentaire American Flanges At-A-Glance Atlanta Grotnes Banjo Beckson becskon chemplas Crimp-on Spouts ctpat dolly EPDM FDA FDA Pump Food Grade gasket Grief IBC Kowabunga Mauser Morse nzpumps pump r30 Rieke schutz seal cap Shūtz sparkless Stainlez stoffel tite-seal Tri-Sure trigger sprayer Valve viton w-169 w169 worldwide dispensers yellow