    M200150BRB
    Home / IBC Parts / IBC fittings
    M200150BRB
    Category: IBC fittings Tag: Banjo
    • Faucets & Dispensers
      • 2" Faucets
      • IBC Covers
        • 6" Covers
        • 7" Covers
        • 9" Covers
      • Plastic Plugs
        • 2" Buttress
        • 2" NPS
    • Screw Caps
      • 61mm Screw Caps
      • 63mm Screw Caps
      • 70mm Screw Caps
    • Description
    2″ Flange x 1 1/2″ Hose Barb
    Related products
    LS180
    Quick View
    LS180
    1″-1 1/4″ 80 Mesh Screen
    200F
    Quick View
    200F
    2″ NPT male to QD male
    NIP200-SH
    NIP200-SH
    2” Short poly nipple
    RN150-100
    RN150-100
    • Glass Reinforced Polypropylene.
    • Heavy Duty.
    • Lightweight with excellent strength.
    • NPT Threads.
    • Excellent chemical resistance.
    • Pressure to 150 P.S.I. at 70 degrees F.
    2" X 6" poly nipple
    2″ X 6″ poly nipple
    2" X 6" poly nipple
    200AFD
    200AFD
    FDA 2″ Male adapter.
    150C
    150C
    1 1/2″ Female Coupler – 1 1/2″ Hose Shank
    200CFD
    200CFD
    2″ FDA Female coupler
    Latest
    • 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter
    • S100x8 Dust cap S100x8 Dust cap
    • 2 inch yellow NPS bung with Gore vent 2 inch yellow NPS bung with Gore vent
    • All Plastic Flexspout All Plastic Flexspout
    MISSED THIS?
    • VA200 VA200
    • 200PF 200PF
      Sep
      Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61) Comments Off on Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61)
    Tags
    8tpi 60mm Acetone ACO aero-flo Alimentaire American Flanges At-A-Glance Atlanta Grotnes Banjo Beckson becskon chemplas Crimp-on Spouts ctpat dolly EPDM FDA FDA Pump Food Grade gasket Grief IBC Kowabunga Mauser Morse nzpumps pump r30 Rieke schutz seal cap Shūtz sparkless Stainlez stoffel tite-seal Tri-Sure trigger sprayer Valve viton w-169 w169 worldwide dispensers yellow