    S200-1814P
    Home / Plugs / Metal Plugs
    S200-1814P
    SKU: 20200742 Categories: Metal Plugs, Plugs Tag: Rieke
    • Faucets & Dispensers
      • 2" Faucets
      • IBC Covers
        • 6" Covers
        • 7" Covers
        • 9" Covers
      • Plastic Plugs
        • 2" Buttress
        • 2" NPS
    • Screw Caps
      • 61mm Screw Caps
      • 63mm Screw Caps
      • 70mm Screw Caps
    • Description
    S200-1814P,  3/4″ hex head plug vented with GV-41 gasket (Visegrip II)
    Related products
    PPN-81
    Quick View
    PPN-81
    PPN-81, 2″ nylon FM hex-head plug with GV-73-3 gasket (Visegrip II)
    GV-93W
    Quick View
    GV-93W
    GV-93W, 2″ VGII EPT gasket
    PPA-10-2
    PPA-10-2
    PPA-10-2, 3/4″ NPS plug
    HZ 42 REL KISI 3-PK
    HZ 42 REL KISI 3-PK
    Press in closure for 42MM Rel opening. Child resistant. Red color. Pictogram on the cap.
    FlexspoutAlternative view of Flexspout
    Flexspout
    FS-10-8V, Flexspout, Self-Venting
    GK-96
    GK-96
    GK-96, 2″ EPT gasket
    RS-10 (Black)
    RS-10 (Black)
    RS-10 Pump, 10ML Dose Ball Val, Black, 28/400 Cap 286 mm tube
    GK-98W
    GK-98W
    GK-98W, 70mm gasket
    Latest
    • 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter
    • S100x8 Dust cap S100x8 Dust cap
    • 2 inch yellow NPS bung with Gore vent 2 inch yellow NPS bung with Gore vent
    • All Plastic Flexspout All Plastic Flexspout
    MISSED THIS?
    • VA200 VA200
    • 200PF 200PF
      Sep
      Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61) Comments Off on Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61)
    Tags
    8tpi 60mm Acetone ACO aero-flo Alimentaire American Flanges At-A-Glance Atlanta Grotnes Banjo Beckson becskon chemplas Crimp-on Spouts ctpat dolly EPDM FDA FDA Pump Food Grade gasket Grief IBC Kowabunga Mauser Morse nzpumps pump r30 Rieke schutz seal cap Shūtz sparkless Stainlez stoffel tite-seal Tri-Sure trigger sprayer Valve viton w-169 w169 worldwide dispensers yellow