    VSFMT200
    Home / IBC Parts / IBC Valves
    VSFMT200
    Category: IBC Valves Tag: Banjo
    • Faucets & Dispensers
      • 2" Faucets
      • IBC Covers
        • 6" Covers
        • 7" Covers
        • 9" Covers
      • Plastic Plugs
        • 2" Buttress
        • 2" NPS
    • Screw Caps
      • 61mm Screw Caps
      • 63mm Screw Caps
      • 70mm Screw Caps
    • Description
    2″ Male Adaptor x 2″ Male NPT
    Related products
    200F
    Quick View
    200F
    2″ NPT male to QD male
    TF200
    Quick View
    TF200
    2″ POLY Bulkhead EPDM Tank Fitting
    200A
    200A
    2 Male Adaptor X 2″ Female
    2” QDC dust cap with plastic ears
    2″ Dust cap
    2" X 6" poly nipple
    2″ X 6″ poly nipple
    2" X 6" poly nipple
    2" Buttress X 2" Male Quick connectAlternative view of 2" Buttress X 2" Male Quick connect
    2″ Buttress X 2″ Male Quick connect
    SUV075FP
    SUV075FP
    Union ball valve
    RN125-100
    RN125-100
    • Glass Reinforced Polypropylene.
    • Heavy Duty.
    • Lightweight with excellent strength.
    • NPT Threads.
    • Excellent chemical resistance.
    • Pressure to 150 P.S.I. at 70 degrees F.
    Latest
    • 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter
    • S100x8 Dust cap S100x8 Dust cap
    • 2 inch yellow NPS bung with Gore vent 2 inch yellow NPS bung with Gore vent
    • All Plastic Flexspout All Plastic Flexspout
    MISSED THIS?
    • VA200 VA200
    • 200PF 200PF
      Sep
      Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61) Comments Off on Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61)
    Tags
    8tpi 60mm Acetone ACO aero-flo Alimentaire American Flanges At-A-Glance Atlanta Grotnes Banjo Beckson becskon chemplas Crimp-on Spouts ctpat dolly EPDM FDA FDA Pump Food Grade gasket Grief IBC Kowabunga Mauser Morse nzpumps pump r30 Rieke schutz seal cap Shūtz sparkless Stainlez stoffel tite-seal Tri-Sure trigger sprayer Valve viton w-169 w169 worldwide dispensers yellow