    WRENCH-63
    WRENCH-63 - Image 2
    Home / Tools / Plug Wrenches
    WRENCH-63
    Category: Plug Wrenches
    • Faucets & Dispensers
      • 2" Faucets
      • IBC Covers
        • 6" Covers
        • 7" Covers
        • 9" Covers
      • Plastic Plugs
        • 2" Buttress
        • 2" NPS
    • Screw Caps
      • 61mm Screw Caps
      • 63mm Screw Caps
      • 70mm Screw Caps
    • Description
    Plastic wrench for Rieke® FS-641 & FS-632 63mm screw caps
    Related products
    WRENCH-DRUMAlternative view of WRENCH-DRUM
    Quick View
    WRENCH-DRUM
    Plastic wrench drum
    Quick View
    W-168PT preset torque wrench 40 lbs. / 20 lbs.
    W-397 70mm aluminum wrenchAlternative view of W-397 70mm aluminum wrench
    W-397 70mm aluminum wrench
    W-397, 70mm aluminum wrench
    Morplug universal drum wrench, Sparkless Zinc Alloy
    W-167S
    W-167S
    Fits 2", 1 1/2" and 3/4" steel plugs **This wrench fits Rieke VISEGRIP hex-head only. It does not fit Rieke VISEGRIP II**
    W0168SAlternative view of W0168S
    W0168S
    Fits 2" and 3/4" steel and plastic hex-head plugs Also fits standard 2" round-head plugs
    Lightweight Plug WrenchAlternative view of Lightweight Plug Wrench
    Lightweight Plug Wrench
    • Fits 3/4" & 2" round head plastic plugs
    • Fits 2" hex-head plugs
    • Fits 3/4" Rieke® VGII plastic plugs
    • 4" handle
    4SPANAlternative view of 4SPAN
    4SPAN
    4″ Spanner wrench for Girard container
    Latest
    • 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter
    • S100x8 Dust cap S100x8 Dust cap
    • 2 inch yellow NPS bung with Gore vent 2 inch yellow NPS bung with Gore vent
    • All Plastic Flexspout All Plastic Flexspout
    MISSED THIS?
    • VA200 VA200
    • 200PF 200PF
      Sep
      Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61) Comments Off on Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61)
    Tags
    8tpi 60mm Acetone ACO aero-flo Alimentaire American Flanges At-A-Glance Atlanta Grotnes Banjo Beckson becskon chemplas Crimp-on Spouts ctpat dolly EPDM FDA FDA Pump Food Grade gasket Grief IBC Kowabunga Mauser Morse nzpumps pump r30 Rieke schutz seal cap Shūtz sparkless Stainlez stoffel tite-seal Tri-Sure trigger sprayer Valve viton w-169 w169 worldwide dispensers yellow