    RB200-125
    Home / IBC Parts / IBC fittings
    RB200-125
    Category: IBC fittings
    • Faucets & Dispensers
      • 2" Faucets
      • IBC Covers
        • 6" Covers
        • 7" Covers
        • 9" Covers
      • Plastic Plugs
        • 2" Buttress
        • 2" NPS
    • Screw Caps
      • 61mm Screw Caps
      • 63mm Screw Caps
      • 70mm Screw Caps
    • Description
    Reducing bushing 2″ X 1 1/4″
    Related products
    Placeholder
    Quick View
    AF150
    1 1/2″ Female Thread ANSI Flange
    200C
    Quick View
    200C
    Female Coupler 2″ Hose Shank
    RB200-150
    RB200-150
    LS180
    LS180
    1″-1 1/4″ 80 Mesh Screen
    2” QDC dust cap with plastic ears
    2″ Dust cap
    100F
    100F
    1 Male adaptor X 1″ male thread
    RC200-150
    RC200-150
    2″ x 1½” Poly Reducing Coupling 2″ x 1½” Poly Reducing Coupling
    200A
    200A
    2 Male Adaptor X 2″ Female
    Latest
    • 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter
    • S100x8 Dust cap S100x8 Dust cap
    • 2 inch yellow NPS bung with Gore vent 2 inch yellow NPS bung with Gore vent
    • All Plastic Flexspout All Plastic Flexspout
    MISSED THIS?
    • VA200 VA200
    • 200PF 200PF
      Sep
      Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61) Comments Off on Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61)
    Tags
    8tpi 60mm Acetone ACO aero-flo Alimentaire American Flanges At-A-Glance Atlanta Grotnes Banjo Beckson becskon chemplas Crimp-on Spouts ctpat dolly EPDM FDA FDA Pump Food Grade gasket Grief IBC Kowabunga Mauser Morse nzpumps pump r30 Rieke schutz seal cap Shūtz sparkless Stainlez stoffel tite-seal Tri-Sure trigger sprayer Valve viton w-169 w169 worldwide dispensers yellow