    RB200-150
    Home / IBC Parts / IBC fittings
    RB200-150
    Features / Benefits
    Glass reinforced polypropylene.
    Heavy duty (Schedule 80).
    Lightweight with excellent strength.
    NPTthreads.
    Excellent chemical resistance.
    Pressure to 150 P.S.I. at 70°F.
    Category: IBC fittings Tag: Banjo
    • Faucets & Dispensers
      • 2" Faucets
      • IBC Covers
        • 6" Covers
        • 7" Covers
        • 9" Covers
      • Plastic Plugs
        • 2" Buttress
        • 2" NPS
    • Screw Caps
      • 61mm Screw Caps
      • 63mm Screw Caps
      • 70mm Screw Caps
    • Description
    Reducing bushing, 2″ X  1 1/2″
    Related products
    200A
    Quick View
    200A