    RC200-050
    Home / IBC Parts / IBC fittings
    RC200-050
    Category: IBC fittings
    • Faucets & Dispensers
      • 2" Faucets
      • IBC Covers
        • 6" Covers
        • 7" Covers
        • 9" Covers
      • Plastic Plugs
        • 2" Buttress
        • 2" NPS
    • Screw Caps
      • 61mm Screw Caps
      • 63mm Screw Caps
      • 70mm Screw Caps
    • Description
    2″ x ½” reducer coupling
    2″ x ½” reducer coupling
    Related products
    HB025-050
    Quick View
    HB025-050
    1/4″ Male Thread x 1/2″ Hose Shank
    SW100
    Quick View
    SW100
    1″ Male x 1″ Female Swivel
    Placeholder
    AF150
    1 1/2″ Female Thread ANSI Flange
    2" X 6" poly nipple
    2″ X 6″ poly nipple
    2" X 6" poly nipple
    200B
    200B
    Quick connect Female coupler 2″ male thread
    100125CAPAlternative view of 100125CAP
    100125CAP
    1" Cap-Male Adapter
    2" X 4" Nipple
    2″ X 4″ Nipple
    2" X 4" Nipple
    1″ Male Thread x ¾” Hose Barb 1″ Male Thread x ¾” Hose Barb
    Latest
    • 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter 2" Female NPT x S60 x 6 Adapter
    • S100x8 Dust cap S100x8 Dust cap
    • 2 inch yellow NPS bung with Gore vent 2 inch yellow NPS bung with Gore vent
    • All Plastic Flexspout All Plastic Flexspout
    MISSED THIS?
    • VA200 VA200
    • 200PF 200PF
      Sep
      Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61) Comments Off on Areoflo dispenser with a 61mm screwcap (DN61)
    Tags
    8tpi 60mm Acetone ACO aero-flo Alimentaire American Flanges At-A-Glance Atlanta Grotnes Banjo Beckson becskon chemplas Crimp-on Spouts ctpat dolly EPDM FDA FDA Pump Food Grade gasket Grief IBC Kowabunga Mauser Morse nzpumps pump r30 Rieke schutz seal cap Shūtz sparkless Stainlez stoffel tite-seal Tri-Sure trigger sprayer Valve viton w-169 w169 worldwide dispensers yellow